Asijská MUMIO MAST

 
Novinka Efekt lupa
 
  • 1 z 3

100% přírodní Mumio mast - síla z velehor pro intenzivní výživu a ochranu pleti

Dostupnost Zvolte variantu Skladem Na dotaz
Varianta
105 Kč 1 500 Kč od 105 Kč    
Značka Dr. Dudek
Webová stránka značky dr-dudek.cz
Kategorie Bylinné Mastičky
Přírodní Produkty
ČISTĚ PŘÍRODNÍ PRODUKTY
Rodinná Firma
RODINNÁ FIRMA
Tradiční ruční výroba
TRADIČNÍ RUČNÍ VÝROBA
Třicet Let na Trhu
TŘICET LET NA TRHU
 

Vlastnosti a použití Mumio masti Dr. Dudek:

Asijská Mumio mast se vyznačuje silným regeneračním a ochranným působením. Obsažené asijské mumio v kombinaci s vepřovým sádlem a přírodním včelím voskem intenzivně chrání suchou, citlivou a podrážděnou pleť. Mumiomast využijete také k doplňkové péči o pokožku se sklonem k akné, jako výživný pleťový krém při prevenci vrásek, k péči o pleť po slunění nebo k doplňkové péči o jizvy.

Doporučujeme kombinovat se Svatojánským třezalkovým olejem Dr. Dudek.

Jak aplikovat:

Pleť omyjte čistou vodou a aplikujte potřebné množství Mumio masti 1-3x denně. Je možné promazávat i několikrát denně podle potřeby.

Tip:

  • Na problémovou pleť v dospívání (také v případě silně se mastící pleti) nanášejte 1-2x denně pouze lokálně tenkou vrstvu Mumio masti. 
  • Jako intenzivní výživný noční krém na suchou pleť nanášejte Mumio mast každodenně na noc. Mumio mast je vynikající k celkové ochraně a výživě zralé pleti, jako ochrana před nepřízní počasí a prevence vrásek.
  • Pokud máte smíšenou či mastnou pleť, můžete používat  např. jen 1-3x týdně jako výživnou pleťovou masku proti vráskám - naneste na obličej silnější vrstvu Mumio masti, nechte působit cca 30 minut a poté přebytek masti jemně otřete ubrouskem. Podle Vaší individuální potřeby je možné nechat pleťovou masku z Mumio masti působit i přes noc a ráno pleť očistit běžným způsobem – tj. omýt čistou vodou, použít pleťovou vodu, tonikum, Váš běžný denní krém apod. 
  • Po slunění je ideální zklidnit a vyživit pleť koupelí nebo jemnou masáží Třezalkovým olejem a poté ošetřit Mumio mastí

Složení:

  • čištěné velehorské mumio
  • levandulová silice 
  • vitamín E 
  • přírodní nebělený včelí vosk 
  • vepřové sádlo čištěné horkou parou

» Neobsahuje žádné chemické přísady «

 Co praví lidová moudrost aneb Složení dle našich babiček:

Mumio

je látka z asijských velehor podobná pryskyřici, avšak ve vodě dobře rozpustná. Mumio obsahuje kolem 80 položek z minerální i organické sféry v obdivuhodné rovnováze. Mumio se v asijské civilizaci používá více než 3000 let. Jeho blahodárné účinky na lidský organismus popisují již slavní starověcí lékaři. Mumio bylo předmětem mocenských zájmů a součástí státních pokladů. Jeho název, který převzali staří Řekové od Peršanů, znamená látku chránící tělo. V Asii se již po tisíciletí používá vnitřně k posílení organismu oslabeného pracovním vypětím, psychickou zátěží a stresy, nemocemi či stářím. Mumio přispívá ke zlepšení imunity, upravuje poruchy trávení i látkové výměny a hojivě působí také při kožních potížích. Celkově se vyznačuje mimořádnými regeneračními, hojivými, ochrannými a protizánětlivými účinky a vzhledem k jeho výrazné biologické aktivitě je v mnoha asijských kulturách dodnes využíváno jako univerzální všelék. 

 

 

Levandulová silice

tiší bolesti hlavy při migrénách, využívá se při nespavosti, svalových a revmatických potížích. Urychluje hojení kožních buněk při spáleninách a drobných poraněních. Kůži desinfikuje a regeneruje.

Vitamin E

má regenerační účinek na poškozenou kůži, zklidňuje podráždění a zlepšuje hojení.

Včelí vosk

zjemňuje a změkčuje pleť, není uměle vybělený a neobsahuje tedy žádné stopy chemických látek.

 

LITERATURA:

W. Windmann, Mumio - tradiční přírodní léčivo, Olomouc 2006
C. Ratsch - C. Muller, Lexikon der Liebensmittel, Aarau 2003
R. Talbert - Shilajit - A Materia Medica Monograph - California College of Ayurveda, California 2004
Levickij, Gubskij, Primak et al. - The antioxidant-genoprotective mechanism of the action of the preparation Mumiyo-Vitas [russian] - Institute Of Pharmacology and Toxicology, Kyiv - Journal Biopolymers And Cell 1997
 

Ingredients (INCI): Adeps Suillus, Cera Alba, Lavandula Angustifolia Oil, Aqua, Mumio, Linalool, Tocopheryl Acetate, Limonene, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Citronellol.

POZNÁMKA KE SLOŽENÍ:

Pod označením Cera Alba je míněn obecně včelí vosk. Evropská legislativa a INCI názvosloví bohužel nerozlišují, zda jde o vosk chemicky bělený, či přírodní. Pro tuto surovinu je v tabulkách INCI prostě zaveden jeden souhrnný název Cera Alba - tedy v překladu bílý vosk. Abychom vyhověli evropské normě o označování kosmetiky, musíme v ingrediencích uvádět Cera Alba a nemůžeme použít např. dříve rozšířený výraz Cera Flava, tedy žlutý=přírodní vosk. Přesto v našich mastech žádný chemicky upravený bílý vosk nenajdete.

Pod označením: Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal a Citronellol  se skrývají  jednotlivé  přírodní složky levandulové silice, tedy  Lavandula Angustifolia Oil. Evropská legislativa vyžaduje jejich uvádění jednotlivě v seznamech ingrediencí podle normativu INCI.