Přírodní PROPOLISOVÁ TINKTURA

 
Novinka Efekt lupa
 
  • 1 z 3

100% přírodní Propolisová tinktura - včelí síla v tekuté formě

Dostupnost Skladem
Varianta
115 Kč    
Značka Dr. Dudek
Webová stránka značky dr-dudek.cz
Kategorie Bylinné Tinktury
Přírodní Produkty
ČISTĚ PŘÍRODNÍ PRODUKTY
Rodinná Firma
RODINNÁ FIRMA
Tradiční ruční výroba
TRADIČNÍ RUČNÍ VÝROBA
Třicet Let na Trhu
TŘICET LET NA TRHU
 

Vlastnosti a použití Propolisové tinktury Dr. Dudek:

Tinktura obsahuje propolis - včelí produkt, s jehož pomocí včely již tisíce let chrání své úly před proniknutím nákazy. Propolis je vícesložková látka s prokázaným antimikrobiálním, dezinfekčním, protiplísňovým a celkově vysoce hojivým účinkem

Neředěnou Propolisovou tinkturu Dr. Dudek můžete použít k potírání pokožky v okolí štípanců (od hmyzu či klíštěte) či koutků. Propolisová tinktura zklidňuje podrážděnou pleť a napomáhá k rychlejší regeneraci kůže v okolí drobných poranění, pupínků a škrábanců. Po naředění pitnou vodou cca 1:5 využijete Propolisovou tinkturu ke kloktání a celkové péči o sliznici dutiny ústní, zejména k ochraně a regeneraci při problémech s podrážděním dásní (parodontu).

Jak aplikovat:

Zevní použití - neředěnou tinkturou potírejte pokožku 2-3x denně.

Dutina ústní - tinkturu vždy nařeďte pitnou vodou v poměru cca 1:5. Roztokem vyplachujte ústa či kloktejte 2-3x denně podle potřeby. Vzhledem k obsahu 70% lihu není vhodné používat tinkturu na sliznice v koncentrované formě, ale vždy ředěnou.

Tip:

  • Propolisová tinktura je ideálním společníkem doma i na cestách, má široké využití a neměla by chybět v žádné lékárničce.
  • Při ředění propolisové tinktury vodou se objeví mléčný zákal. Jde o zcela přirozený projev, který není nikterak na závadu.
  • Propolis může vyvolat alergii u lidí alergických na včelí produkty, proto před prvním použitím doporučujeme zkoušku snášenlivosti na malé ploše pokožky na zápěstí nebo v loketní jamce.

Složení:

  • včelí propolis
  • pramenitá voda
  • kvasný obilný líh

» Neobsahuje žádné chemické přísady «

Co praví lidová moudrost aneb Složení dle našich babiček:

Propolis:

Propolis měli dle historických pramenů v oblibě již staří Egypťané, či Řekové a právem patří mezi vysoce ceněné přírodní látky s prokazatelným prospěšným působením na naše zdraví. Jde o vícesložkovou přírodní látku, kterou produkují včely při stavbě úlu. Surovinu pro výrobu propolisu včely sbírají na pupenech rostlin a poté ji hnětou a přetvářejí v pevný tmel, kterým chrání včelstvo proti všemožným infekcím. Propolis obsahuje pryskyřice a balzámy, silice, aromatické kyseliny (benzoová, skořicová, kávová, aj.), vanilin, polysacharidy, flavonoidy a řadu dalších látek, které v souhrnu vykazují mimořádné dezinfekční, konzervační i antimikrobiální a antibiotické účinky. Kromě toho obsahuje též nemalý podíl vosku, pylu a dalších včelích produktů. 

LITERATURA:

A. Přidal, Včelí produkty, Brno, Mendelova univerzita 2003, o propolisu na s.48-54
D. Titěra, Včelí produkty mýtů zbavené, Praha 2017
V. Veselý a kol., Včelařství, Praha 2003, o propolisu na s. 249-250
 

 

Ingredients (INCI): Propolis cera, Aqua, Alcohol denat. (denaturace propolisem)