Regenerační BYLINNÁ MAST
Popis
Vlastnosti a použití Bylinné masti Dr. Dudek:
Regenerační bylinná mast je vytvořena speciálně podle originální firemní receptury Dr. Františka Dudka. Díky jedinečné kombinaci bylin (sléz, řepík, kopřiva, vrba a přeslička) a dalších ingrediencí Bylinná mast aktivuje regenerační procesy pokožky a harmonizuje funkce kožních vrstev.
Regenerační bylinná mast Dr. Dudek má vynikající zvláčňující a promašťující schopnosti, pomáhá zmírnit napětí v kůži při sklonu ke svědění a olupování. Obsažené účinné látky z bylin spolu s vepřovým sádlem podporují přirozenou regenerační schopnost pokožky, obnovují hydrataci a omezují tvorbu suchých a drsných míst. Další účinné látky, jako jsou minerály soli z Mrtvého moře a rybí tuk s vysokým obsahem vitaminu D, napomáhají ke zklidnění podráždění a svědění kůže.
Regenerační bylinná mast je oblíbena především u lidí trpících psoriázou (lupénkou) či suchými formami ekzémů. Napomáhá k regeneraci a zjemnění hrubé a zrohovatělé kůže na rukou, patách, loktech, kolenou atd...
Jak aplikovat:
Na citlivá a suchá místa aplikujte tenkou vrstvu Regenerační bylinné masti a jemně vmasírujte. Ošetřujte kůži pravidelně 1-2x denně nebo podle potřeby i častěji.
Tip:
- U vysoce citlivé kůže, zejména při náchylnosti k ekzémům doporučujeme nejprve vyzkoušet velmi malé množství Bylinné masti na malé ploše kůže. Pokožka při ekzému i lupénce bývá přecitlivělá a může reagovat nepříjemným pálením nebo svěděním. Pokud se stane, že nesnesete ani čistě přírodní Bylinnou mast, doporučujeme pro zklidnění potírat Svatojánským třezalkovým olejem Dr. Dudka.
Složení:
- lihový extrakt ze slézu, řepíku, kopřivy, vrby a přesličky
- tepelně upravený vaječný žloutek ("vaječný dehet")
- rybí tuk s vitamíny A a D
- sůl z Mrtvého moře
- levandulová silice
- vitamín E
- přírodní nebělený včelí vosk
- vepřové sádlo čištěné horkou parou
» Neobsahuje žádné chemické přísady «
Co praví lidová moudrost aneb Složení dle našich babiček:
Sléz lesní
Sléz hojně využívali již staří Řekové a Římané. Účinné látky z listů a květů slézu tlumí záněty a svědění a působí pozitivně i na velmi citlivou či jinak traumatizovanou pleť alergiků, ekzematiků či psoriatiků.
Řepík lékařský
I řepík je v lidové medicíně používán již od starověku, v lidovém léčitelství se zpracovává hlavně nať a listy řepíku. Mezi účinné látky, které obsahuje, patří kyselina křemičitá, taniny, éterický olej, hořčiny, flavonoidy, minerály, vitamíny B a K a fytoncidní látky, schopné potlačovat některé kmeny mykobakterií. Celkově se řepík vyznačuje silnými protizánětlivými účinky.
Kopřiva
obsahuje velké množství chlorofylu, který urychluje hojení ran, vnitřně povzbudivě působí na metabolismus, proti chudokrevnosti a jako antirevmatikum. Má výrazné protizánětlivé a dezodorační účinky.
Vrba
obsahuje značné množství přírodního salicinu, tříslovin a rovněž látky, snižující nervové předráždění. Salicin působí dezinfekčně, snižuje horečku, zmírňuje bolestivé projevy revmatismu i migrén a změkčuje kůži i vlasy. (Ztráta jejich přirozené pružnosti a narušení povrchu ve stáří je totiž rozhodující příčinou šedivění, což se dříve úspěšně omezovalo promýváním v silném odvaru z vrbové kůry.) V lidové medicíně se vrbovým odvarem nebo práškem z vrbové kůry ošetřovaly staré rány a kožní neduhy.
Přeslička
působí výrazně hojivě, při vnitřním užití močopudně, zvyšuje pružnost a pevnost cév (díky obsahu kyseliny křemičité), užívá se při zánětech močového ústrojí nebo při močových či ledvinových kaméncích. Zevně podávaná urychluje hojení ran, zastavuje krvácení z nosu, pomáhá proti vypadávání vlasů, při hemoroidech, ve formě kloktadla se užívá při angíně a zánětech dutiny ústní.
Tepelně upravený vaječný žloutek ("vaječný dehet"):
Z tepelně upravených slepičích žloutků je podle tradiční receptury afrických šamanů vytvořen Jandův přípravek, který se významně podílí na tlumení nepříznivých kožních projevů při lupénce a podporuje přirozené regenerační procesy.
Vitamín D
obsažený v rybím tuku podporuje granulaci tkáně (tj. růst nových kožních buněk) a regeneraci horních vrstev pokožky i podkoží, rybí tuk výborně promašťuje a zvláčňuje pokožku.
Sůl z Mrtvého moře
specificky regeneruje především kůži postiženou lupénkou.
Vitamin E
má regenerační účinek na poškozenou kůži, zklidňuje podráždění a zlepšuje hojení.
Levandulová silice:
tiší bolesti hlavy při migrénách, využívá se při nespavosti, svalových a revmatických potížích. Urychluje hojení kožních buněk při spáleninách a drobných poraněních. Kůži desinfikuje a regeneruje.
Včelí vosk:
zjemňuje a změkčuje pleť, není uměle vybělený a neobsahuje tedy žádné stopy chemických látek.
LITERATURA:
J. Janča, J. A. Zentrich - Herbář léčivých rostlin - levandule - III. díl, s. 12-15 ; sléz - IV. díl, s. 216-219; řepík - IV. díl, s. 164-167; vrba - V. díl, s. 92; přeslička - VI/1998 - s. 186-191, Eminent, Praha 1994-98
J. Korbelář, Z. Endris - Naše rostliny v lékařství, Avicenum, Praha 1981
Ingredients (INCI): Adeps Suillus, Cera Alba, Aqua, Alcohol Denat., Agrimonia Eupatoria Extr., Equisetum Arvense Ext., Malva Sylvestris Flower/Leaf Extr., Salix Alba Bark Extr., Urtica Dioica Leaf Extr., Ovum Oil, Gadi Iecur Oil, Maris Sal, Lavandula Angustifolia Oil, Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Tocopheryl Acetate
POZNÁMKA KE SLOŽENÍ:
Pod označením Cera Alba je míněn obecně včelí vosk. Evropská legislativa a INCI názvosloví bohužel nerozlišují, zda jde o vosk chemicky bělený, či přírodní. Pro tuto surovinu je v tabulkách INCI prostě zaveden jeden souhrnný název Cera Alba - tedy v překladu bílý vosk. Abychom vyhověli evropské normě o označování kosmetiky, musíme v ingrediencích uvádět Cera Alba a nemůžeme ani použít např. dříve rozšířený výraz Cera Flava, tedy žlutý=přírodní vosk. Přesto v našich mastech žádný chemicky upravený bílý vosk nenajdete.
Pod označením: Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal a Citronellol se skrývají jednotlivé přírodní složky levandulové silice, tedy Lavandula Angustifolia Oil. Evropská legislativa vyžaduje jejich uvádění jednotlivě v seznamech ingrediencí podle normativu INCI.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.